Logo

Başvuru Koşulları

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BAŞVURU KOŞULLARI
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'nin lisans programlarında öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler, aşağıda belirtilen başvuru koşullarını sağladıklarında, 
https://www.ahep.edu.tr/en/uluslararasi-ogrenci-online-basvuru-formu adresinde bulunan online başvuru formunu doldurup belirtilen belgeleri eksiksiz olarak sayfaya yükleyerek başvuruda bulunabilirler. 

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BAŞVURU TARİHLERİ: 
Başvuru Tarihi: 26 Ağustos - 11 Eylül 2019
Sonuçların Açıklanması: 13 Eylül 2019
 
BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:
Bütün belgeler Türkçe olarak hazırlanmalıdır. Başka dillerde hazırlanmış ise, Türkçe olarak onaylanmış kopyalar da orijinal belgelere eklenmelidir. Yalnızca noter ya da Türk Dış Temsilcilikleri tarafından onaylanan çeviriler kabul edilecektir.
1.    Varsa Sınav Sonuç Belgesi’nin onaylı örneği
2.    Lise Diploması (Türkçe çevrisi)
3.    Lise Transkripti (Türkçe çevrisi)
4.    Pasaport Fotokopisi (Türkçe ya da İngilizce çevirisi)
5.   Alanya HEP Üniversitesi ABD Doları banka hesabına yatırılan 30 ABD Doları başvuru ücretini gösterir banka dekontu (dekontta aday öğrencinin adı-soyadı ve pasaport numarası yer almalıdır.  Bütün EFT/ Havale ücretleri öğrenci tarafından ödenir). Hesap bilgileri için tıklayınız.

ALANYA HEP UNİVERSİTESİ 2019-2020EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULU
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi her öğrenciyi mezun olduğu ülkeye göre belirlenmiş minimum kabul kriterlerini göz önünde bulundurarak değerlendirir. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'nin ülkelere göre kabul kriterlerine buradan ulaşabilirsiniz.
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi her başvuru sahibinin evraklarını ayrı ayrı inceler. Eğer başvuru kabul edilirse Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi öğrenciye bir kabul mektubu gönderir. Üniversitemizde okuyacak olan tüm uluslararası öğrenciler eğer oturma izinleri yoksa ülkeye giriş için öğrenci vizesi almak zorundadırlar. Öğrenci vizesi için başvuru sahibi oturduğu yere en yakın Türk Konsolosluğuna giderek Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu kabul mektubu ile başvurabilir.
KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
1.    Lise Diplomasının veya kayıt tarihinde diploması henüz hazırlanmamış yeni mezun öğrenciler için geçici mezuniyet belgesinin aslı ile noter ya da Türk Dış Temsilciliklerinden onaylı Türkçe tercümesi
2.    Denklik Belgesi (Denklik Belgesi Türk konsolosluklarından veya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınabilir)
3.    Adayın lisede aldığı dersleri ve notlarını gösterir, lise müdürlüğü tarafından onaylanmış resmi not belgesi (transkript) ile Türkçe tercümesinin noter ya da Türk Dış Temsilciliklerinden onaylı örneği
4.    Orijinal Pasaport (Türkçe ya da İngilizce çevirisi ile birlikte)
5.    Varsa Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanan lise bitirme sınavlarına (Abitur, International Baccalaureate, GCE, Tawjihi, v.b.) veya son iki yıl içerisinde alınmış üniversite giriş sınavı statüsünde olan sınavlara (SAT, YÖS, v.b.) ilişkin resmi sınav sonuç belgesi
6.    Varsa uluslararası geçerliliği olan Yabancı Dil Belgesinin noter veya Türk Dış Temsilciliklerinden onaylı örneği. (TOEFL, FCE, CAE, Pearson PTE, CPE)
7.    İkamet Tezkeresi
8.    Genel Sağlık Sigortasına ait belge
9.    Öğretim ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontu
10.   6 adet 4,5x6,0 ebadında güncel fotoğraf
11.   Adayın maddi olanaklarının ülkemizde yükseköğrenimini sürdürebilecek düzeyde olduğunun belgelenmesi (Bu amaçla belirlenen maddi güvence miktarı bir yıllık öğretim ücreti kadardır)
EĞİTİM DİLİ
Üniversitemizde eğitim-öğretim dili %100 İngilizcedir. 
Bir yıl süreli 'İngilizce Hazırlık Programı' uygulanır. Hazırlık sınıfı öğrenim süresine dahil değildir. 
Öğretim yılı başında ve akademik takvimde belirtilerek uygulanacak İngilizce Yeterlik Sınavı'nı başaranlar veya (iki yıldan eski olmamak koşuluyla) Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'nin eşdeğerliğini kabul ettiği uluslararası sınavlardan TOEFL, FCE, CAE, Pearson PTE, CPE, başarılı olanlar doğrudan birinci sınıfa alınırlar. İngilizce Yeterlilik Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Hazırlık Okulu tarafından verilen sınav ile belirlenebilir. 
Eğitim dili İngilizce olan orta eğitim kurumundan mezun olan öğrencilerin eğitim dillerinin İngilizce olduğunu belgelemek suretiyle İngilizce yeterliliğini almış sayılırlar. 
Anadili İngilizce olan ülke vatandaşlarından İngilizce yeterliliği aranmaz. 
İngilizce Yeterlik Sınavını geçemeyenler Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu'nda yoğun İngilizce eğitimi görürler. Eğitim sonunda İngilizce yeterlik sınavını geçenler kabul edildikleri bölümlere kayıtlarını yaptırabilirler. 
İki yıl üst üste İngilizce Hazırlık Programını başarı ile tamamlayamayan Öğrencilerin Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi ile ilişiği kesilir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KONTENJAN VE ÜCRETLERİ
 

PROGRAM ADI KONTENJAN ÜCRETLER
TURİZM İŞLETMECİLİĞİ 7 4400$ (KDV DAHİL)
MİMARLIK 20 5500$ (KDV DAHİL)
GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI 20 5500$ (KDV DAHİL)
İLETİŞİM TASARIMI VE YÖNETİMİ 25 4975$ (KDV DAHİL)
İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI - 5500$ (KDV DAHİL)

foot