Logo

HABERLER

YENİDEN DÖNÜŞÜM İLE YILBAŞI AĞACI

 

Üniversitemizin, Yabancı Diller Yüksek Okulu (YDYO), Ingilizce Hazırlık Programı öğrencileri, derste Türkçe konuşmalarının karşılığında topladıkları parayla ve geri dönüşüm malzemesi olarak da boş su şişelerini kullanarak bir yılbaşı ağacı yaptılar! 

Doğa sever ve çevreci öğrencilerimiz, ders okutmanlarıyla birlikte oluşturdukları bu ağacın bir örnek oluşturmasını diliyor, ağacı ve doğal çevreyi koruyalım diye de vurguluyorlar. 

 

AHEP ALANYA ÜRÜNLERİ İÇİN ÇALIŞIYOR

Üniversitemizin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri Alanya’da yetişen, enerji değeri yüksek bir meyve olan, yağ ve protein açısından oldukça zengin ve ayrıca bol miktarda A ve E vitamininin yanında B grubu vitaminleri ile potasyum gibi mineralleri içinde barındıran besin değeri yüksek avokadoyu tanıtmak ve kullanımını arttırmak için çalışmalarına devam ediyor.

HANS JUEREN RASMUSSEN "KÜRESEL ISINMA" KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRDİ

 Üniversitemizin (AHEP) Mimarlık Fakültesi  Hans Jueren Rasmussen 'i "Küresel Isınma" ile ilgili söyleşi için ağırladı.

MUTLU ŞEF ÖDÜLE DOYMUYOR!

İstanbul Kongre Merkezi`nde bu yıl 4. defa düzenlenen, Türkiye'nin otel, restoran ve yiyecek içecek sektörünün büyük buluşması Sirha İstanbul kapsamında dünyanın en prestijli aşçılık yarışması Bocuse d’Or Türkiye ön elemeleri gerçekleşti.

AHEP-SEM’DE İLETİŞİM EĞİTİMİ BAŞLADI


Üniversitemizin Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEM) tarafından Alanya Belediye Başkanı Ziraat Müh. Adem Murat Yücel’in desteğiyle Alanya Zabıta Müdürlüğü için Kişisel Gelişim ve İletişim Sertifika Programı Alanya Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Gani Şahin ve Alanya Zabıta Müdürlüğü Zabıta Müdürü Hasan Akın’ın katılımlarıyla 12 Aralık 2016 Pazartesi günü üniversitemizde başladı. İki hafta sürecek olan eğitime  katılımcılar yoğun ilgi gösterdiler.

ALSMO’DAYDIK

Üniversitemiz Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Ertan Murat Doğan, Turizm İşletmeciliği Bölümü Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nihan Saldıraner ve bölüm öğrencileri Alanya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret etti.   Oda ziyareti kapsamında ALSMO Başkanı Kerim Gökçeoğlu’ndan oda çalışmaları ve mesleki anlamda bilgiler edinen bölüm öğrencileri karşılıklı soru cevap ortamıyla oldukça verimli olan bu ziyaret için teşekkür ettiler.

​AHEP’TE KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİ BAŞLADI 

 Üniversitemizin Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Alanya Belediyesi Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen Kişisel Gelişim Eğitimlerinin ilk dersi Alanya Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.  

AHEP’Lİ GÖNÜLLÜLER DURMAK BİLMİYOR

 
Son yıllarda Gönüllülük faaliyetleriyle sık sık adından söz ettiren üniversitemiz, Dünya Gönüllüler Günü ve Dünya Engelliler Günü ile ilgili yapılan faaliyetlere yoğun bir katılım gösterdi. 

KULEDEN YÖNETİME

Üniversitemiz Turizm İşletmeciliği Bölümü öğrencileri İşletme Yönetimi dersinde inovasyonel düşünmeyi geliştirmeye yönelik olan ‘Marshmallow Challange’ etkinliğini gerçekleştirdi. Spagetti çubuğu, bant ve ip kullanarak oluşturdukları kulelerin en üstüne bir adet marşmelow koyarak en yüksek kuleyi kurmaya çalışan öğrenciler bu uygulama ile birlikte eğlenceli zaman geçirirken aynı zamanda etkili örgüt yönetimi konusunu deneyimleyerek öğrendiler.  

AHEP'TE İNTERAKTİF EĞİTİM

İnteraktif eğitimin ön planda olduğu üniversitemizde Turizm Fakültesi ikinci sınıf öğrencileri iş hayatına hazırlanmak için "team work" uygulamaları gerçekleştirdi.

ZEYNEP ÖZBEK AHEP'TEYDİ

Üniversitemizde Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen bu haftaki söyleşiye Ressam Zeynep Özbek konuk oldu.

AHEP'Lİ ÖĞRENCİLERDEN SOSYAL HİZMETLERE DESTEK

Gönüllülük faaliyetleriyle oldukça ilgili olan Alanya HEP Üniversitesi öğrencileri bu kez de üniversite bahçesinde T.C Alanya Kaymakamlığı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan standa yoğun ilgi gösterdi. Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünden gelen uzmanlar Şule Solmaz ve Müge Aksakal stant başında öğrencilerin soruların cevaplayarak üye desteği sağladılar. 

ÖĞRENCİLER KENDİLERİNİ TASARLADILAR

Üniversitemiz Mimarlık Bölümü öğrencileri tasarım dersinde ilginç bir çalışma yaptı. “BEN KİMİM” adı verdikleri çalışmada, öğrencilerden öncelikle kendileri hakkında düşünmeleri istendi. Çıkan sonuçlara göre kendilerini anlatan tasarımlar hazırlayan öğrenciler, bu tasarımları uygulamalı olarak jüri karşısında sundular. 

 

ALANYA HEP ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK TURİZMİ ÇALIŞMALARINA KATILDI

6-9 Nisan 2017 Antalya'da düzenlenecek olan "World Health Sport Tourism Congress & Exhibition" uluslararası kongre ön hazırlığı niteliğinde Alanya Sağlık Turizmi Derneği öncülüğü ve üniversitemiz katkıları ile düzenlenen Kamu Hastanelerinde Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Konusunda Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayı'na Alanya Kaymakamı ve Alanya Hamdullah Emin Paşa Vakfı Başkanı Dr.Hasan Tanrıseven, üniversitemiz genel sekreteri ve akademisyenleri katıldı.

AHEP’TE UYGULAMALI İNGİLİZCE

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksek Okulu’na bağlı  İngilizce Hazırlık Programı'nın özgün bir parçası  olan Tema Çalışmalarının sergilendiği  ve açıldığı yıldan bu yana geleneksel hale gelen Prep Day (Hazırlık Günü)   üniversitemiz  bahçesinde gerçekleşti.

FRIDAY TALKS (CUMA SÖYLEŞİLERİ 1)

Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi’nin düzenlediği “Friday Talks” (Cuma Söyleşileri), Mimar Osman Güngör’ün “Mimarlık ve Yaşam” isimli sunumu ile geçtiğimiz hafta başladı. 
 

AHEP'te Yöresel Lezzetler..

Unutulmaya yüz tutan yöresel yemeklerin yaşatılması için Alanya Belediyesi’nin başlattığı Yöresel Yemek Atölyesi, Üniversitemizin Gastronomi Bölümü Muftağı’nda devam ediyor.

Dr. Tanrıseven’den Lisansüstü Ders

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi vakıf başkanı ve aynı zamanda Alanya Kaymakamı olan Dr. Hasan Tanrıseven Alanya HEP Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde açılan “Mimarlık Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans” programı kapsamında ders vermeye başladı. 
 

AHEP ÖĞRENCİLERİ GELECEĞE EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

Üniversitemizin öğrencileri Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan Eurodesk hakkında Esen Çetin tarafından düzenlenen konferansta parlak bir geleceğe bir adım daha yaklaştı. 

Öğrencilerimiz, Time to Move etkinlikleri hakkında bilgi alırken, yurt dışına çıkma, bir uluslararası projede yer alma fırsatı elde edip, Avrupa'yı keşfedecek ve gelecekleri için ihtiyaçları olan deneyimi elde edebilecekleri bir programı üniversitemiz sunduğu için çok oldukça heyecanlandılar. 

ÜNİVERSİTEMİZİN EV SAHİPLİĞİ YAPTIĞI I.KENTFOR BAŞLADI!

"1. Sürdürülebilir Kent ve Çevre Forumu", saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. KENTFOR'un açılış konuşmasını Hacettepe Üniversitesi HÜYAM Müdürü Prof. Dr. Uğur Ömürgönülşen yaptı. Prof. Dr. Ömürgönülşen, "Forum, Sürdürülebilir Kent ve Çevre Yönetimi konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaşmak üzere akademisyenleri, bürokratları, yerel yönetici ve siyasetçileri, ilgili sivil toplum kuruluşları temsilcilerini, konu üzerinde çalışmaları projeleri olan özel firmaların temsilcilerini bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Sürdürülebilir Kent ve Çevre Yönetimi gibi hem yereli hem de dünyayı ilgilendiren bir konuyu uzmanlar ve halk tarafından gösterilecek ilgi ve katılım kentlerimizin daha iyiye gitmesi için büyük bir adım olacaktır" dedi.

foot