Logo

HABERLER

MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA VE ŞİİR DİNLETİSİ

 Üniversitemizin Türkoloji Araştırmaları Topluluğu öğrencileri 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü için düzenledikleri etkinlikle Mehmet Akif Ersoy’u şiirleriyle andılar. 

"Mehmet Akif Ersoy'u Anma Ve Şiir Dinletisi" programı Rektörümüz Prof.Dr.Mehmet Durdu Öner , Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp , STK Temsilcileri , üniversitemizin akademisyen ve öğrencilerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

ÜNİVERSİTEMİZ VE MİMARLAR ODASI ALANYA TEMSİLCİLİĞİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN TSDM/KOLEKSİYON MİMARLARI ETKİNLİĞİNİN 2. AYAĞI TARİHİ SARNIÇTA GERÇEKLEŞECEK OLAN SÖYLEŞİ İLE BAŞLADI

Alanya HEP Üniversitesi ve Mimarlar Odası Alanya Temsilciği tarafından gerçekleştirilen TSMD/Koleksiyon Mimarları etikliğinin 2. ayağı Tarihi Sarnıç’ta gerçekleşen söyleşi ile başladı. 

 

HEP GENÇLERLE

Üniversitemiz, Alanya Abdurrahman Alaaddinoğlu Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileriyle sınav öncesi motivasyon sağlamak amacıyla bir araya geldi. 
Üniversitemizin akademisyenleri yaklaşan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı öncesi oldukça heyecanlı olan lise son sınıf öğrencilerinin gelecek kaygıları, sınav telaşını yatıştırmak için öğrencilerle buluştular. 

HAYALLERİNDEKİ ÜNİVERSİTEYİ TASARLADILAR

Üniversitemizin Yabancı Diller Yüksek Okulu hazırlık bölümü öğrencileri geçtiğimiz hafta Tema çalışmaları kapsamında Hayallerindeki üniversiteyi tasarlayarak anlattılar. Grup çalışması yapan öğrenciler, ders saatleri dışında çalışarak ortaya çıkardıkları maketleri sergilediler. 

AHEP’TEN DÜNYADA BİR İLK : GEMİversite

 Üniversitemiz eğitim alanında bir ilke imza attı. “Alanya ‘nın Üniversitesi” sloganıyla çıkış yapan ve açıldığı günden beri “ Alanya bizim kampüsümüz” felsefesiyle hareket eden  üniversitemiz ders işlemek için farklı bir yer tercih etti. 

BARIŞ MANÇO 7'DEN 77'YE ŞARKILARIYLA ANILDI

 Üniversitemizin  Sosyal Aktivite ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu öğrencileri bu yıl üçüncüsü düzenlenen Barış Manço Anma Programı’nı gerçekleştirdiler. Üniversitemizin Mor Salon'unda gerçekleştirilen anma konserine Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet D. Öner , Alanya Belediye Başkanını temsilen Melike Nazifoğlu, Barış Manço Koleji Müdürü Ahmet Ünal, Barış Manço Koleji Genel Koordinatörü Tuba Kılınç, üniversitemizin akademisyen ve öğrencileri katıldı. 

AHEP ÜNİVERSİTESİ'NDE HAYALGÜCÜ TASARIM SÖYLEŞİSİ

 Üniversitemiz ve Mimarlar Odası Alanya Temsilciliği ortak bir etkinlik düzenleyerek 13 Şubat 2017 tarihinde TSMD/Koleksiyon Mimarları ağırladık. Etkinlik kapsamında HAYALGÜCÜ Mimarlık, İlhan Kesmez, Ayça Kesmez'in sergisi ve İlhan Kesmez'in katıldığı bir söyleşi gerçekleştirildi.

ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN ALANYA'YA GELİŞİNİN 82. YILDÖNÜMÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Alanya'ya gelişinin 82. Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet D. Öner 'in de katıldığı program iskele de yapılan anma töreniyle başladı ve Atatürk evine gerçekleştirilen ziyaret ile devam etti.

AHEP'Lİ ŞEF ADAYLARINA BİR ÖDÜL DAHA!

Bu sene İstanbul’da 15.si gerçekleşen Gastronomi Festivali’nde Üniversitemizi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerimiz Ahmet Can Arıtürk ve Doruk Çarıkçıoğlu temsil etti. 

Katıldıkları kategorilerde iki ayrı bronz madalya alan öğrencilerimiz “İlerleyen yarışmalarda da üniversitemizi aynı şekilde temsil ederek Aşçılıkta milli takıma girmeyi hedefliyoruz. Her geçen gün hem bireysel hem de üniversitemiz adına başarılarımızı arttıracağız. Bizden desteklerini esirgemeyen üniversitemize çok teşekkür ederiz” dediler.

YÖRESEL YEMEK ATÖLYESİ YENİ KATILIMCILARI İLE AHEP'TEYDİ.

Alanya Belediyesi mutfak mirasına sahip çıkmak ve mutfak mirasını tek bir çatı altında toplamak amacı ile lisans hakkını aldığı Mutfak Mirası Alanya (Culinary Heritage Europe) sistemi çerçevesinde Alanya yöresel yemeklerinin geleneksel yöntemlerle pişirildiği Yöresel Yemek Atölyesi yeni katılımcıları ile üniversitemizde gerçekleşti.

HAYALLERİNDEKİ BÜFEYİ TASARLADILAR

Mimarlık eğitimine bu yıl başlayan üniversitemiz  öğrencilerinin yarıyıl sonunda son tasarım ödevleri Alanya sahili boyunca yer alan büfelerin yerine öneri geliştirmeleri idi.

Sahil boyunca tüm büfeleri inceleyerek başlayan öğrenciler, önce tasarlayacakları büfenin yerini seçtiler. Seçimleri Damlataş'tan Tosmur'a kadar değişmekteydi. 

ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ÜNİVERSİTESİ 2.SINIF ÖĞRENCİLERİNİN FİNAL JÜRİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kendi deneyimlerinden yola çıkarak, öğrenciler için konaklama birimleri tasarlayan 2. sınıf öğrencileri, yarıyıl boyunca tasarımlarını birlikte geliştirdikleri öğretim elemanlarının yan ısıra, misafir jüri üyelerine tasarım yaklaşımlarını anlattılar.

AHEP MİMARLIK ÖĞRENCİLERİ MİMARLARI ÇALIŞTI


 Üniversitemizin Mimarlık birinci sınıf öğrencileri güz yarıyılı başından başlayarak Alanya'da yapısı olan ve Alanya'da çalışan bazı mimarların yapıları üzerine bir grup çalışması yaptılar.

KADINLARDAN PROFESYONEL AŞÇILARA YÖRESEL YEMEK KURSU

Üniversitemizin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Mutfağı’nda Alanyalı kadınlar, profesyonel aşçılara yöresel yemeklerle ilgili eğitim verdi. 2 günlük eğitimde kadınlar aşçılara yöresel yemeklerin usulüne uygun nasıl yapılacağını anlattı.

ENFES LEZZETLER ORTAYA KOYDULAR

 

Üniversitemiz Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri Mutfak Teknikleri dersinin final sınavında dönem boyunca öğrendikleri bilgileri uygulayarak ortaya çıkardığı lezzetlerini şeflerine sundular. 

 

AHEP YILI GÖNÜLLÜ BİTİRDİ

 Üniversitemiz Sosyal Aktivite ve Sosyal  Sorumluluk Topluluğu öğrencileri tarafından her dönem tekrarlayan etkinliğin üçüncüsü gerçekleşti. Ortaya Karışık adı verilen etkinlikte müzikten çekilişlere, yemekten LÖSEV standına varana kadar her şey mevcuttu. Etkinliğin amacı her dönem olduğu gibi ihtiyacı olan okullara hijyen ürünleri sağlamaktı.

TOG AHEP'TE

Toplum Gönüllüleri Alanya Şubesi bugün gönüllü faaliyetleri ile adından sıkça söz ettiren üniversitemizi ziyaret ederek ortak faaliyetler için görüşmeler yaptılar. Aynı zamanda stant açan TOG Alanya, üyelik için öğrencilerle görüşmeler yaptı.

HASAN ÇOLAK AHEP’TEYDİ!

Hasan Çolak Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri üniversitemizi ziyaret ederek birkaç saatliğine üniversiteli olma deneyimi yaşadılar. Turizm İşletmeciliği Bölümü Araştırma Görevlisi Şebnem Köseoğlu, lise öğrencilerine üniversitede ders nasıl işlenir tecrübesini yaşatmak için kısa bir tadımlık ders anlattı. Ders bitiminde interaktif ders işlemekten oldukça zevk aldığını söyleyen öğrenciler, bir an önce üniversiteli olmak istiyoruz dediler. 

AHEP'TE ÇİN FELSEFESİ DENEYİMİ

Geçtiğimiz günlerde  Üniversitemiz , yine farklı bir etkinliğe imza attı.  Ingjerd Enge üniversiteye gelerek, katılımcılara Qigong felsefesi ve hareketlerini anlatan bir sunum yaptı.

foot