Logo

Lisans Programlarına Yabancı Uyruklu Ögrenci Kabulu

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'nin lisans programlarında öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler, aşağıda belirtilen başvuru koşullarını sağladıklarında    http://www.ahep.edu.tr/tr/foreign-application  adresinde bulunan online başvuru formunu doldurup belirtilen belgeleri eksiksiz olarak sayfaya yükleyerek başvuruda bulunabilirler. 

Yabancı Uyruklu Öğrenci Başvuru Tarihleri: 

Başvuru Tarihleri: 21 Mayıs -29 Haziran 2018

Ek Kontenjan Başvuru Tarihleri : 16 Temmuz - 30 Temmuz 2018

Sonuçların Açıklanması: 6 Ağustos 2018
  

Başvuru Adresi

Adress: Cikcilli Beldesi, Saraybeleni mahallesi Saraybeleni caddesi No:7,

PK:80 07400 Alanya/Antalya / Turkey
e-mail:application@ahep.edu.tr   

Başvuru için Gerekli Belgeler:

 • Lise diploması ile İngilizce veya Türkçe tercümesi
 • Lise transkripti ile İngilizce veya Türkçe tercümesi
 • Öğrencinin Pasaportunun resimli sayfası
 • Alanya HEP Üniversitesi banka hesabına yatırılan 10 ABD Doları başvuru ücretini gösterir banka dekontu (dekontta aday öğrencinin adı-soyadı ve pasaport numarası yer almalıdır.  Bütün EFT/ Havale ücretleri öğrenci tarafından ödenir.)
 

ALANYA HEP UNİVERSİTESİ 2018-2019 ÖĞRETİM YILI LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULU (Daha Fazla bilgi için buraya tıklayınız.)

 

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi her öğrenciyi mezun olduğu ülkeye göre belirlenmiş minimum kabul kriterini göz önünde bulundurarak değerlendirir. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'nin ülkelere göre kabul kriterlerine adresinden ulaşabilirsiniz.

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi her başvuru sahibinin evraklarını ayrı ayrı inceler. Eğer başvuru kabul edilirse Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi öğrenciye bir kabul mektubu gönderir. Üniversitemizde okuyacak olan tüm yabancı öğrenciler eğer oturma izinleri yoksa ülkeye giriş için öğrenci vizesi almak zorundadırlar. Öğrenci vizesi için başvuru sahibi oturduğu yere en yakın Türk Konsolosluğuna giderek Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu kabul mektubu ile başvurabilir.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

 • Lise diploması (İngilizce veya Türkçe)
 • Denklik belgesi (Denklik belgesi Türk konsolosluklarından veya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınabilir)
 • Lise transcripti (İngilizce veya Türkçe)
 • Pasaport aslı
 • Okul ücreti ödeme belgesi
 • 8 fotograf
 • Varsa uluslararası ingilizce sınavı sonucu (TOEFL, FCE, CAE, Pearson PTE, CPE)

Eğitim Dili

Üniversitemizde eğitim-öğretim dili % 100 İngilizce'dir. Bir yıl süreli 'İngilizce Hazırlık Programı' uygulanır. Hazırlık sınıfı öğretim süresine dahil değildir. Öğretim yılı başında ve akademik takvimde belirtilerek uygulanacak İngilizce Yeterlik Sınavı'nı başaranlar veya (iki yıldan eski olmamak koşuluyla) Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'nin eşdeğerliğini kabul ettiği uluslararası sınavlardan TOEFL, FCE, CAE, Pearson PTE, CPE, başarılı olanlar doğrudan birinci sınıfa alınırlar. İngilizce Yeterlilik Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Hazırlık Okulu tarafından verilen sinav ile belirlenebilir. Eğitim dili İngilizce olan orta eğitim kurumundan mezun olan öğrencilerin eğitim dillerinin İngilizce olduğunu belgelemek suretiyle İngilizce yeterliliğini almış sayılırlar. Anadili İngilizce olan ülke vatandaşlarından İngilizce yeterliliği aranmaz. İngilizce Yeterlik Sınavını geçemeyenler Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu'nda yoğun İngilizce eğitimi görürler. Eğitim sonunda İngilizce yeterlik sınavını geçenler kabul edildikleri bölümlere kayıtlarını yaptırabilirler.İki yıl üst üste İngilizce Hazırlık Programını başarı ile tamamlayamayan Öğrencilerin Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi ile ilişiği kesilir.


YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ

BÖLÜM KONTENJAN  ÜCRET
 MİMARLIK
 
25 5500 $ (KDV DAHİL)
 İLETİŞİM TASARIMI ve YÖNETİMİ 25 4975 $ (KDV DAHİL)
GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI 27 5500 $ (KDV DAHİL)
TURİZM İŞLETMECİLİĞİ
 
25 4400 $ (KDV DAHİL)
 İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI --- 5500 $ (KDV DAHİL)
 

 

foot