Logo

Ulaşım

Havayolu Ulaşımı
 
Gazipaşa Havalimanı 
 
Gazipaşa Havaalanı Antalya'nın Gazipaşa ilçesindedir. Alanya'ya 45 kilometre mesafede yer alır. İstanbul ve Ankara’dan Gazipaşa Havalimanına çeşitli havayollarının (THY, Anadolu Jet,  vb.) uçuşları bulunmaktadır.
 
 
Gazipaşa Havalimanına inen iç hat uçuşları için Havaş tarafından servis düzenlenmektedir. Servislerimiz uçağın inişinden 25 dk. sonra havalimanından şehir merkezine hareket etmektedir. Detaylı bilgi için;
http://www.havas.net/tr/Hizmetlerimiz/OtobusHizmetleriVeOtopark/OtobusServisNoktalari/Pages/Gazipasa.aspx
 
Antalya Havaalanlı
 
Antalya Havalimanı'na uçuşları olan Pegasus Havayolları, Onur Air, Sun Express, Atlas Jet Havayolları ve Türk Hava Yolları'nın seferlerini kullanabilirsiniz.
 
Antalya ile Alanya merkezi arası mesafe sadece 125 km'dir. 
Antalya havaalanından taksi, otobüs ya da bazı uçak firmalarının servisleri ile Alanya'ya ulaşabilirsiniz.
 
 
DENİZ ULAŞIMI
 
Alanya Limanına ; Türkiye’nin diğer limanlarından direk gemi seferi yoktur. Fakat özel yat ve tekneleri ile gelmek isteyenler için şehir merkezinin 6-7 Km batısında yat limanı bulunur.  Alanya Limanı’na özellikle İsrail gemileri ve diğer Avrupa ülkelerinin gemileri hafta sonu turlar düzenlemektedir. Deniz yolu ile yılda ortalama 100 gemi ve  80 bin turist gelmektedir. Bunun yanında yaz aylarında Alanya ile Kıbrıs(Girne) arasında günü bilir seferlerde yapılmaktadır.  Deniz yolu ile  Kıbrıs'a gitmek isteyen bir çok vatandaşımız Alanya Limanından gitmektedir.
 
KARAYOLU ULAŞIMI VE OTOBÜS SEFERLERİ
 
Alanya sahil şeridi boyunca dağlara paralel uzanan kara yolları ile şehrin her yerine kolay ulaşım sağlanır. Yol üzerindeki konaklama tesislerinin çeşitliliği ile de hem tatilcilere hem de öğrencilere hitap eder. Alanya'nın Türkiye içeresindeki En uzak şehre mesafesi 24 saati geçmez. Bunun Yanında Türkiye'yi bir ağ gibi sarmış büyük ana yollara da yakındır.

foot