Logo

Turizm İşletmeciliği Bölümü Hakkında

 
Alanya HEP Üniversitesi, yüksek standartlardaki eğitim sistemiyle alanında yetkin, açık fikirli, etik değerlere ve sorumluluğa sahip geleceğin liderlerini hazırlamaktadır.
 
Eğitim dili %100 İngilizce olmakla beraber, öğrencilerin okuma, yazma ve konuşmada kullanabileceği kapsamlı bir İngilizce öğretilmektedir. İngilizce Hazırlık programı, farklı dil seviyelerindeki öğrencilerin temel İngilizce öğrenmesini sağlayarak, akademik, profesyonel ve sosyal ortamlarda kendilerini rahatça ifade edebileceği ve iletişim kurabileceği şekilde İngilizcelerini zenginleştirmeyi hedefler.
 
Turizm İşletmeciliği Bölümümüzde öğrenciler Bahar ve Güz dönemlerinde AKTS ile 30 kredilik ders alır. AKTS ile 240 kredi alarak mezun olan öğrencilerimiz, gelecek nesil turizm yöneticiliğine uygun ve yeterli olacaktır. Öğrencilerimiz 4 yıllık  (+ 1 sene İngilizce Hazırlık ) eğitim süresince seçkin akademik kadro eşliğinde işletme ve yönetim dersleri çerçevesinde turizm sektörünü çok yönlü olarak öğrenirken, otel yönetimi, restoran yönetimi, yiyecek ve içecek yönetimi, turizm planlaması, destinasyon pazarlaması, tur acenteleri ve tur operatörleri konularında geniş bilgiye sahip olacaktır. Bunlara ek olarak ders programımız dâhilinde öğrenciler birden fazla yabancı dil öğrenebilme fırsatı bulurlar.
 
Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunları, turizm girişimlerinde oldukça yüksek talep görmektedir. Ayrıca, bilinen ulusal ve uluslararası otel zincirlerinde, tur acentelerinde, havayolu şirketlerinde ve turizm sektöründeki diğer girişimlerde yönetici pozisyonlarında görev alabilmekle birlikte ulusal ve uluslararası işletmeler için birer yönetici adayı olabilmektedirler. Kariyerine akademik olarak devam etmek isteyen öğrenciler için Yüksek Lisans (Master) ve daha sonrasında PHD (doktora) programlarına katılma fırsatı mevcuttur.
 
 
Puan Türü: ÖSYM Lisans Yerleştirme Sınavı- TM 1
Eğitim Dili: %100 İngilizce
Eğitim Süresi: 1 Yıl İngilizce + 4 Yıl Lisans

foot