Temel Grafik Tasarım Programları Eğitimi

   4 Saat Temel Tasarım Prensipleri Eğitimi, 40 Saat Adobe Illustrator ile Vektörel Tasarım Eğitimi ve 40 Saat Adobe Photoshop ile Dijital Tasarım Eğitimi olmak üzere toplamda 84 Saatten oluşmaktadır. Yeni teknoloji kuramları ve sektör gereksinimleri doğrultusunda hazırlanmış olan bu eğitimin amacı, en yaygın Temel Grafik Tasarım Tasarım Programları ile tasarım ilkeleri çerçevesinde görsel çözümlerin üretilmesi, derlenmesi ve örneklenmesi konusunda bireylerin yeterli seviyeye getirilmesidir.

Bu eğitim 3 (üç) ana bölümden oluşmaktadır.


Bölüm 1: Temel Tasarım Prensipleri:

1.a. Tasarım nedir?

1.b. Tasarımın oluşumu ve tasarım dalları nelerdir?

1.c. Tasarım süreci nasıl işler?

1.d. Tasarımın görselleştirilme aşaması nasıl dağılım gösterir?

Yukarıdaki 4 (dört) kilit soru ile tasarım prensipleri hedeflerinin incelenmesini içermektedir.

Bölüm 2: Adobe Illustrator ile Vektörel Tasarım: İlk bölümde anlatılan kuramların vektörel tasarım alanında yaygın olarak kullanılan Adobe Illustrator programı aracılığı ile görsel üretilmesini kapsamaktadır. Bu bağlamda kursiyerler, tasarım konusunda edindikleri kuramsal bilgileri logo, broşür, kurumsal kimlik, vb. çalışmalar ile pratikte gerçek hayata geçirebileceklerdir.

Bölüm 3: Adobe Photoshop ile Dijital Tasarım:Adobe Photoshop programı ile dijital görseller üzerinde renk düzenlemesinin yapılması, fotomontaj tekniği ile yeni kompozisyonların oluşturulması ve bunların yeni tasarımlara birleştirilmesi konusunda temel bilgi ve becerilere sahip olacaklardır. Ayrıca bu program kapsamında temel düzeyde Web ve Mobil Kullanıcı Arayüz Tasarımı konusunda eğitime de  başlangıç düzeyde giriş yapılacaktır. 

Akdeniz’in Dünyaya Açılan Kapısı AHEP ile Uluslararası Standartlarda Eğitim