Logo

Personel Haraketliliği


Erasmus +, yüksek öğrenim kurumlarının öğretim görevlileri ve işletmelerden davet edilen personel için öğretim olanakları sağlar. Bir yüksek öğretim kurumunda çalışan öğretim elemanları ve öğretim dışı personel için eğitim olanakları da mevcuttur.

 · Öğretim süresi: Bu etkinlik, YÖE öğretim elemanlarına veya işletmelerin personellerine, yurt dışında bir partner YÖE' de öğretme imkanı sağlar. Öğretim için personel hareketliliği herhangi bir konuda/ akademik disiplinde olabilir.
· Eğitim dönemleri: Bu etkinlik, YÖE öğretmenlerinin ve öğretim dışı personelin mesleki gelişimini, yurtdışı eğitim organizasyonları (konferanslar hariç) ve mesleğe gölge düşürme / gözlem süreleri / ortak YÖE' de veya yurtdışında başka bir ilgili organizasyonda eğitim şeklinde desteklemektedir.

 Alanya HEP ‘ te tüm personel hareketliliğini teşvik ediyoruz. Akademik personelin hareketliliği, eğitim ve araştırmada kalitenin artırılması için bir araç olarak nitelendirilir. Bu amaçla, ofisimiz Erasmus mobilitesi için akademik personeli teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Akademik personelin hareketliliğinin öğrencileri de mobil olmaya motive ettiği düşünülmektedir. Akademik hareketlilik, akademik tanıtımdaki kriterlerden biri olarak kabul edilmektedir.   Akademik personelin değişiminin yanı sıra idari personel değişimininde kurumun genel kalitesine katkıda bulunduğu kabul edilmektedir. AHEP, toplantılar düzenleyerek ve uluslar arası iletişim için onlardaki ilgiyi uyandırarak, bu hareketliliği idari personele de uygulamayı amaçlıyor. Daha fazla bilgi için lütfen bölüm koordinatörünüzle irtibata geçin.KA103 Uygulama el kitabı

foot