HEP Vakfı Başkanı'nın MesajıAHEP’ Üniversitemizin Değerli Öğretim Üyeleri,

Kıymetli Öğrenciler,

Alanya Kaymakamlığı görevimin sona ermesinden dolayı AHEP Vakfı Başkanlığı ve AHEP Üniversitesi Mütevelli Heyet üyeliğinden ayrılıyorum. Görevden ayrılırken, geriye kendi ayakları üzerinde duran, emin adımlarla ilerleyen bir Üniversite bırakmanın mutluluğunu yaşıyorum.

İlk kez öğrenci aldığımız 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı akademik yılı açılışında, “En az Kaymakamlık kadar, AHEP’e de vakit ayıracağım ve Üniversitemizi en iyi yere getirmek için çalışacağım” demiştim. 70 öğrenci ile başladığımız AHEP’in son 2 yıldır bütün kontenjanlarını doldurduğunu görmek sevindiricidir. Görevi devraldığımda 2 fakülte, 3 bölümümüz vardı. Yaptığımız çalışmalarla mevcutlara ilaveten, 1 fakülte, 3 bölüm ve 2 yüksek lisans programının açılmasını sağladık. Bunun yanı sıra Üniversitemizin kuruluşundan süre gelen borçlarının ödenmesini sağladık. Bugün maaşları gününde ödenen, borçsuz, istikrarlı bir üniversite bırakmak benim için en büyük gurur kaynağıdır.

Sevgili Öğrenciler,

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasında “Kurumun yönetim ve işleyişinden memnuniyet” tablosunda AHEP’in yönetiminden memnun olduğunuzu görmek de beni mutlu etti. Yeni kurulan bir Üniversite olmasına rağmen AHEP’in yönetiminden memnuniyet birçok köklü üniversiteyi geride bırakmıştır. AHEP Vakfı, AHEP Mütevelli Heyeti ve AHEP Yönetimi elbirliğiyle öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim görmesine çalıştık.
Bu vesile ile birlikte yoğun bir mesai yaptığımız Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner,  Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Erol Sayın,  Genel Sekreterimiz Yrd. Doç. Dr. Murat Ertan Doğan ve değerli öğretim üyelerimize teşekkür ediyorum. Aynı şekilde Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi öğrencilerine de eğitim ve öğretim hayatında başarılar diliyorum.

Hem yönetici hem de öğretim görevlisi olarak görev üstlendiğim 2,5 yıl boyunca, A’dan Z’ye her konusuyla ilgilendiğim AHEP, benim hayatımda her zaman çok özel yeri olan bir eğitim kurumu olacak. Vakfımızın Kurucusu Hamdullah Emin Paşa’nın emaneti olan Vakfı ve Üniversitemizi bayrağı devraldığımızdan çok daha iyi bir halde devretmenin de manevi huzuru içindeyim.
Bu vesile ile AHEP Üniversitemize, öğretim üyelerimize ve öğrencilerimize yükseköğretim hayatında başarılar diliyor, hepinize “Allah’a ısmarladık” diyorum.

 

 

 

Dr. Hasan TANRISEVEN


 

Akdeniz’in Dünyaya Açılan Kapısı AHEP ile Uluslararası Standartlarda Eğitim