Logo

E-Tezler

ProQuest Dissertations & Theses Global

ProQuest Dissertations & Theses Global (Abone)

* Kullanım Kılavuzu

İçerdiği 4 milyondan fazla tez ile , ProQuest Dissertations & Theses Global dünyanın en kapsamlı tez koleksiyonudur. Veritabanı 1861 yılında ilk kabul edilen Amerika tezinden, 17 yüzyıl dönemindeki Avrupa tezlerine kadar birçok tez için bibliyografik atıf içermektedir. ProQuest Dissertations & Theses Global iLibrary of Congress'in resmi tez arşividir ve tüm dünyadan 3.000'den fazla kurum ile işbirliği yapmaktadır. Her yıl veritabanına 130.000 yeni tez eklenmektedir. Erişim için tıklayınız.

EBSCO Open Dissertations™

EBSCO Open Dissertations™

(Açık Erişim)

 

EBSCO ve BiblioLabs iş birliği ile oluşturulan EBSCO Open Dissertations™, 1.150.000'den fazla teze erişim sağlayan yeni, ücretsiz elektronik tez veri tabanıdır. Erişim için tıklayınız.

YÖK Tez Merkezi

YÖK Tez Merkezi

(Açık Erişim)

* Yasal Uyarı

Yazarları tarafından Yükseköğretim Kurulu Ulusal Tez Merkezi Veri Tabanında arşivlenmesine ve internet üzerinden tam metin erişime açılmasına izin verilen tezler açık erişime sunulmaktadır. Tez Merkezi veri tabanında yayınlanma izni olmayan tezlerin basılı kopyalarına Üniversite kütüphaneleri aracılığıyla (TÜBESS üzerinden) erişebilirsiniz. Erişim için tıklayınız.

 

foot